Ātrais kredīts vai kredītlīnija: ko izvēlēties?

Ātrais kredīts un kredītlīnija ir divi kredītu veidi, lai arī pamatā tie ir līdzīgi, tie ir ļoti atšķirīgi. Katram no šiem kredītiem ir savas pozitīvās un negatīvās īpašības, un tie ir piemērotāki dažādām situācijām.

Kredītkartes

Ātrais kredīts ir īstermiņa aizdevums kuru, parasti, izsniedz uz laiku līdz 30 dienām. Šī kredīta summas ir diezgan mazas un pirmajā aizņemšanās reizē, parasti, var aizņemties līdz 300 Eiro,  bet dažādi aizdevēji piedāvā atšķirīgus noteikumus. Šie kredīti ir paredzēti dažādu neparedzētu vajadzību un izdevumu segšanai. Šo kredītu saņemšana ir ļoti ātra un vienkārša, kredītu ir iespējams saņemt savā konta pat 15 minūšu laikā.

Kredītlīnija jau ir lielāks kredīts. Turklāt, šīs kredīts ir līdzīgāks kredītkartēm, jo varat aizņemties kādu summu, piemēram 600 Eiro, bet jums nav nepieciešams visu iztērēt un arī atmaksa nenotiek par visu summu. Ja aizņematies šos 600 Eiro, bet uz reiz iztērējat tikai 300 Eiro, tad jums ir jāveic atmaksa tikai par šiem 300 Eiro. šī kredīta atmaksa notiek ar ikmēneša maksājumiem, kur tiek noteikta minimālā summa, atkarībā no iztērētā, kas jums ir jāmaksā, bet jūs varat atmaksāt vairāk vai pat visu summu uzreiz. Šīs kredīts ir piemērotāks kā drošības spilvens, jums šī nauda ir pieejama kad to vajag.

Izvēloties kuru kredītu ņemt, ir jāizvērtē mērķis kam tas  nepieciešams. Ja nepieciešama neliela summa ļoti ātri, atmaksu esat gatavi veikt uzreiz, vienā maksājumā, ātrais kredīts var būt piemērotāks. Taču, ja vēlaties aizņemties lielāku summu dažādu vajadzību apmierināšanai un atmaksu nevarēsiet veikt vienā maksājumā, kredītlīnija ir daudz izdevīgāka.

Kredītlīnijas pluss un mīnuss ir tas, ka atmaksājot daļu summas, jūs varat aizņemties atkal. Jums tiek noteikts maksimālais pieejamais limits un varat aizņemties visu laiku līdz šim maksimumam. Tas var likt jums ieslīgt pastāvīgā kredīta atmaksā no kuras ir grūti izkļūt, jo papildus summa ir pieejama teju visu laiku.

Savukārt ātrais kredīts rada pats savas problēmas. Ir viegli aizņemties šo kredītu, bet ne vienmēr atmaksa jau pēc mēneša ir tik viegla, var rasties situācijas ka ir nepieciešams cits kredīts vecā atmaksai. Šāda situācija ir ļoti bīstama, jo varat nonākt pilnīgā kredītu slazdā.

Ir svarīgi saprast savas iespējas un vajadzību, lai pieņemtu pareizo lēmumu par kredīta izvēli. Katrs nāk ar labajām un izdevīgajām īpašībām, bet tajā pašā laikā, neapdomīgi paņemts, var radīt ļoti nopietnas problēmas. Ir daudz kredītu veidu, tāpēc savas nepieciešamības izprašana ir pats galvenais, lai pieņemtu pareizo lēmumu. No aizņemšanās nav jāatsakās tikai dēļ riskiem, bet, ne vienmēr ātrais kredīts ir labākais un tas pats attiecas uz kredītlīniju.