Kā apvienot darbu ar mācībām

Vai jūs studējat un paralēli strādāja? Vai tieši otrādi strādājat un vēlaties sākt studēt? Jebkurā gadījumā, jūs, noteikti, saprotat, ka apvienot divas šādas lietas nav viegli. Jūsu brīvais laiks būs sarucis līdz nemanāmiem izmēriem. Bet tas var būt ļoti vērtīgi. Šādi varat iegūt gan izglītību gan ienākumus. Un varat sevī ieaudzināt spēju būt neatlaidīgam, apņēmīgam, nepadoties grūtību priekšā.

Laika trūkums būs ļoti liela problēma. Nepietiks laika nekam citam kā vien darbam un mācībām. Tas ir tad, ja nespējat rast vislabāko laika sadalīšanas metodi. Katram tā būs citāda. Kāds pavada mazāk laika mācoties, kāds guļ tikai dažas stundas, vēl kāds atradīs iespēju gulēt skolā. Sliktākais ir kad cilvēki ieslīgst savā ikdienas skolas un darba rutīnā, šādi aizmirstot sev apkārt esošos cilvēkus. Tas ir nepatīkami tiem cilvēkiem un slikti arī jums. Laiks ir jāsadala starp visu un radi, draugi ir ļoti svarīga mūsu dzīves sastāvdaļa.

Svarīgi ir izvēlēties kādas slodzes darbu jūs vēlaties un kādā nodaļā jūs vēlaties mācīties. Ja izvēlaties strādāt pilna laika darbu un pilna laika klātienes studijas, pieļauju, ka neizdosies ne vien ne otrs. Jāizvēlas, kas ir jūsu prioritāte skola vai darbs. Labākā izvēle, protams, būtu skola, bet situācijas mēdz būt dažādas. Ja skola ir prioritāra, tad jūs varat strādāt pusslodzi, vēlams tādu darbu, kas ir saistīts ar jūsu izvēlēto mācību virzienu. Šādi jūs varat gūt pieredzi savā, nākotnes, profesijā. Svarīgi ir neļaut darbam pārņemt skolas laiku. Bet ja ir iespēja sākt veidot karjeru vēlamajā nozarē, tad šādu iespēju ir jāizmanto pilnībā. Taču prātā jāpatur, ka izglītība ir tas, kas šo ceļu uz virsotni, krietni, atvieglos.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *