Kā izkļūt no parādiem?

Izkļūšana no parādiem aizņem ilgu plānošanu un daudz pūļu. Iekļaujiet īstermiņa un vidēja termiņa mērķus, lai pārraudzītu, kā Jums sokas ar ilgtermiņa mērķiem. Katram finanšu mērķim būtu jāsaskan ar citiem, lai Jūs spētu izkļūt no parādiem. Iegūt jaunu parādu, lai atmaksātu vecos noteikti nav produktīvs plāns.

Izmaiņas, ko veicat, lai izkļūtu no parādiem nevajadzētu aizmirst, kad tiek atmaksāts pēdējais rēķins. Ja Jūs atgriezīsieties pie vecajiem tēriņu paradumiem, pastāv liela iespēja, ka visas problēmas drīz vien atgriezīsies Jūsu budžetā. Vai tie bija slikti iepirkšanās paradumi vai dzīvošana pāri saviem līdzekļiem, noteikta dzīvesveida piekopšana neatkarīgi no tā, cik daudz ienākumu Jūs nopelnāt katru mēnesi, var un sabojās Jūsu finanses. Lai ko Jūs darītu, lai atmaksātu visus parādus, turpiniet to darīt un veidot savas finanses stiprākas nekā pirms tam. Turpiniet jebkuru tēriņu samazināšanu, ko Jūs piekopāt, lai nomaksātu parādus, un tā vietā noglabājiet ietaupīto naudu krājkontā. Jo lielāks būs Jūsu krājkonts, jo mazāk Jums būs jāpaļaujas uz ārējiem finanšu avotiem.

Neizvēlieties neatmaksāt ātro kredītu. Tas var nešķist kā lielākais parāds vai viens no svarīgākajiem uzņēmumiem, ar ko palikt draugos, bet laicīga kredīta neatmaksāšana ievērojami iedragās Jūsu finanses pat ātrāk, jo kredītu atmaksas termiņš ir ļoti īss. Ja Jūs šo parādu atmaksāsiet vispirms, Jūs ne tikai izvairīsieties no augstas procentu maksas, bet pēc tam Jums būs pieejama palīdzība, ja tā kādreiz būs nepieciešama, kad citi uzņēmumi uzreiz noraidīs Jūsu lūgumu.